Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny apel o wydłużenie terminu konsultacji projektu ustawy dotyczącej ROP

  17 organizacji branżowych i przedsiębiorstw, w tym Konfederacja Lewiatan, apeluje o wydłużenie do 17 września br. terminu konsultacji projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, która ma wdrożyć model Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

 • 2021-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy będą mogli sprawdzić, którzy pracownicy są zaszczepieni

  • Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przepisami, które umożliwią pracodawcom dostęp do informacji, którzy pracownicy są zaszczepieni.
  • Przedsiębiorcom zależy na zapewnieniu bezpiecznych warunków funkcjonowania, zatrudnienia, a do tego niezbędne są im informacje, kto jest już zaszczepiony, a kto nie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-17 Aktualności
  Aktualności

  EFNI: Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym

  • Odbudowa gospodarki europejskiej po pandemii Covid-19, Europejski Zielony Ład, międzynarodowa współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, rozwój cyfryzacji - to najważniejsze tematy tegorocznego, 10. Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie 20-22 października br.
  • Wśród uczestników spotkania pojawią się m.in. Paolo Gentiloni, komisarz europejski ds. gospodarki, Christa Schweng, przewodnicząca EKES, Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej, czy Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • 2021-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. 73% firm nie popiera Polskiego Ładu

  73% przedsiębiorstw negatywnie ocenia Polski Ład. Poparcie dla niego deklaruje 27% respondentów - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Polski Ład. Na zmianach podatkowych stracą miliony Polaków

  - Na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie stracą prawie wszyscy przedsiębiorcy.
  - Negatywnie odczują je także osoby mało zarabiające ponieważ zwiększenie obciążeń dla firm przełoży się na wzrost cen. Obniżka podatków nie zrekompensuje im wyższych wydatków na zakup towarów pierwszej potrzeby.
  - Części dochodów pozbawione zostaną także osoby, które poza działalnością gospodarczą albo umową o pracę, wynajmują prywatne mieszkania - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą mieć więcej czasu na konsultacje projektu ustawy dotyczącej ROP

  Dziewięć organizacji, w tym Konfederacja Lewiatan, apeluje do resortu klimatu i środowiska o wydłużenie terminu konsultacji publicznych projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, która ma wdrożyć model Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

 • 2021-08-12 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. Dla 69% firm pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu

  69% przedsiębiorstw uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. 26% nie widzi znaczącej zmiany, a dla 5% warunki się poprawiły - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

   

 • 2021-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Lex TVN zaszkodzi polskiej gospodarce

  Posłowie większością głosów przegłosowali dzisiaj wieczorem ustawę nazywaną powszechnie lex TVN.

 • 2021-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości protestuje w sprawie Lex TVN

  Od kiedy USA są wrogiem NATO i Unii Europejskiej?
  Rada Przedsiębiorczości po raz kolejny protestuje przeciwko procedowanym przez PiS zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji. Nie chcemy żyć w kraju z jedyną słuszną linią przekazu medialnego, w kraju, w którym za nic ma się wolność gospodarczą i bezpieczeństwo narodowe.

 • 2021-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

  80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Przejdź do archiwum