Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Z podatkiem cyfrowym poczekajmy na propozycje OECD

  • 7 lipca br. skierowany został do rozpatrzenia na posiedzeniu Sejmu poselski projekt ustawy o podatku od niektórych usług cyfrowych i Funduszu Technologii Cyfrowych.
  • Konfederacja Lewiatan apeluje o odrzucenie w całości projektu ustawy i wprowadzenie podatku cyfrowego dopiero wtedy, kiedy pojawią się ostateczne propozycje OECD (tak jak to robi Komisja Europejska).

 • 2021-07-21 Aktualności
  Aktualności

  Strategia demograficzna 2040 mało konkretna

  • Polityka demograficzna w głównej mierze oparta na tradycyjnym modelu rodziny, małżeństwa czy wydłużonej przerwie od aktywności zawodowej w związku z opieką nad dziećmi, nie uwzględnia obecnych uwarunkowań społecznych - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Znaczący wzrost liczby urodzeń i osób w wieku produkcyjnym jest niemożliwy bez polityki migracyjnej ograniczającej wyjazdy Polaków za granicę oraz zachęcającej do osiedlania się migrantów w naszym kraju.

 • 2021-07-20 Aktualności
  Aktualności

  Sześć firm dołączyło do Lewiatana

  Human Partner, Euroimpex SA, PRODATA, ClickMeeting, Learnetic SA, Promethean przystąpili do Konfederacji Lewiatan. To firmy technologiczno-edukacyjne, które zajmują się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań oraz sprzętu IT dla edukacji na polskim rynku.

 • 2021-07-20 Aktualności
  Aktualności

  Pracownicy oczekują większej elastyczności zatrudnienia

  Ryzyko utraty zatrudnienia maleje, łatwiej natomiast znaleźć nowe miejsce pracy - pokazują wyniki najnowszej, 44. edycji Monitora Rynku Pracy realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Jednocześnie badanie pokazuje, że w czasie pandemii Covid-19 nie zmieniła się sytuacja pracowników w kwestii korzystania z urlopów. Nadal mają dużo zaległych, a w trakcie wypoczynku odbierają służbowe maile i telefony.

 • 2021-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoszenia do nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”

  Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór kandydatek i kandydatów do czwartej edycji nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”. Zostanie ona przyznana za działania zrealizowane w latach 2019 – 2020. Zgłoszenia można przesyłać do 2 sierpnia br.

 • 2021-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Płace rosną coraz szybciej

  W czerwcu br. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5802,42 zł, co oznacza, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosło o 9,8% (czyli o 516 zł) - podał GUS.

 • 2021-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w programie „Aktywna tablica” pomogą szkołom i nauczycielom w nauce zdalnej

  O wydłużenie terminów na składanie wniosków o dofinansowanie projektów z programu „Aktywna Tablica"oraz doprecyzowanie warunków wsparcia, w tym rozszerzenie katalogu sprzętu i oprogramowania możliwego do sfinansowania - apeluje Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Horyzont Europa szansą dla polskich firm. Spotkanie z Agatą Janaszczyk

  Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli 14 lipca br. zorganizowało spotkanie dla firm członkowskich z Agatą Janaszczyk, radcą ds. badań naukowych ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli. Spotkanie dotyczyło unijnego programu na badania i innowacje Horyzont Europa. Zostało ono uroczyście otwarte przez wicedyrektorkę Lewiatana Marzenę Chmielewską oraz poprowadzone przez Adama Dorywalskiego, eksperta ds. UE w Biurze Lewiatana w Brukseli.

 • 2021-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciele branży farmaceutycznej rozmawiali z urzędnikami KE i Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE

  Przedstawiciele Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) spotkali się 15 lipca br. z urzędnikami Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności oraz z urzędnikami Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE z Wydziału Ekonomiczno-Handlowego. Rozmowy dotyczyły komponentu zdrowotnego w Krajowym Planie Odbudowy (KPO), roli Polski w zwiększaniu niezależności Europy w zakresie produkcji substancji czynnych (API), a także unijnej strategii farmaceutycznej. Spotkania zorganizowało biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2021-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Apel 16 organizacji branżowych w sprawie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

  Realnym płatnikiem w systemie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta nie jest wprowadzający produkty w opakowaniach, tylko konsument, a realnym beneficjentem całego systemu nie jest gmina czy recykler, a społeczeństwo i środowisko. Tylko patrzenie przez pryzmat właściwego celu i rzeczywistego beneficjenta, umożliwi wygenerowanie i wdrożenie zasad stanowiących nowy całościowy i efektywny model ROP - napisało w apelu do wicepremiera, ministra rozwoju i technologii Jarosława Gowina oraz ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, 16 organizacji branżowych, w tym Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum