Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą się przygotować na czwartą falę zakażeń

  W przypadku wystąpienia czwartej fali zakażeń, za kilka tygodni może czekać nas powrót obostrzeń. Przedsiębiorcy uważają, że zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest w tej chwili priorytetem.

 • 2021-06-30 Aktualności
  Aktualności

  Okrągły stół Konfederacji Lewiatan – jak mądrze inwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną

  Najbliższe miesiące rozstrzygną o kształcie dwóch, mających fundamentalne znaczenie dla rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej, programów z udziałem funduszy unijnych -  Krajowego Plan Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Zapewnienie, by wdrożenie środków z nowej perspektywy w największym stopniu zaspokoiło potrzeby konsumentów, ale również zapewniło przedsiębiorcom (beneficjentom tych środków) optymalne warunki udziału w nowych przedsięwzięciach, wymaga odpowiednich przygotowań.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Jesteśmy częścią BusinessEurope

  Konfederacja Lewiatan od 20 lat posiada stałe przedstawicielstwo w Brukseli. Już od 2001 jest również członkiem BusinessEurope, czyli największej paneuropejskiej federacji biznesowej zrzeszającej 40 organizacji pracodawców z 35 krajów. Na czym polega nasza codzienna praca w ramach BusinessEurope oraz współpraca z innymi federacjami pracodawców? Kim są nasi eksperci?

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą mieć prawo do badania trzeźwości pracowników

  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaproponowało zmiany w Kodeksie pracy oraz ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dotyczące badania trzeźwości pracowników.
  • Wychodzą one naprzeciw postulatom pracodawców, ale niektóre szczegółowe przepisy, np. związane z niedopuszczaniem do pracy czy przechowywaniem informacji o badaniu trzeźwości, wymagają jeszcze doprecyzowania - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Normy dla towarów i usług - co proponuje KE?

  5 maja Komisja Europejska przedstawiła zrewidowaną strategię przemysłową. KE potwierdziła w niej, że w III kwartale tego roku zaproponuje strategię normalizacyjną. Konsultacje dokumentu rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca. Nowa strategia pokazuje, że Komisja coraz mocniej dostrzega rolę norm jako ważnego narzędzia, które ma wzmocnić jednolity rynek - zarówno w odniesieniu do towarów, jak i usług.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Wydzielenie aktywów węglowych nie przyspieszy transformacji energetycznej

  • Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego przejmie trwale nierentowne aktywa węglowe państwowych spółek energetycznych, które z czasem będą pogłębiać zadłużenie nowego podmiotu - ostrzega Konfederacja Lewiatan.
  • Wydzielenie takich aktywów będzie też uznane za pomoc publiczną dla trzech spółek (pozbawionych aktywów węglowych), która może wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów złotych w całym okresie życia tych aktywów.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  ZPPE wybrał nowe władze

  W piątek 25 czerwca na Walnym Zgromadzeniu Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki wybrał nowe władze.

 • 2021-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od umorzonych subwencji PFR

  • Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że subwencje udzielone z Tarczy PFR będą zwolnione z podatku dochodowego.
  • To bardzo dobra informacja dla tysięcy firm, które ucierpiały w wyniku pandemii Covid-19 - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości monitoruje prace rządu

  W drugim kwartale 2021 roku przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości zgłosili uwagi do kluczowych projektów dla przyszłości Polski. Przedstawiciele organizacji apelowali o niezbędne zmiany w rozwiązaniach przedstawionych w dokumentach dotyczących Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy, Polityki Energetycznej Polski 2040 oraz Polskiej Polityki Przemysłowej.

 • 2021-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027

  18 czerwca  2021 roku rozpoczęły się konsultacje w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS) oraz Prognozy oddziaływania na środowisko dla ww. projektu programu.

Przejdź do archiwum