Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

 • 2021-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Branża spożywcza odczuwa skutki pandemii, ale liczy na odbicie

  Spada konkurencyjność w branży spożywczej. Słabną inwestycje w park maszynowy i automatyzację. Jedną z głównych przyczyn spowolnienia jest niewątpliwie pandemia Covid-19. Firmy są jednak przekonane, że w przyszłym roku zwiększą sprzedaż krajową i eksport - wynika z indexu MIU 2021, przygotowanego przez Siemens Financial Services w Polsce.

 • 2021-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Skomplikowane przepisy hamują rozwój firm – apel Rady Prezydentów BusinessEurope

  Prezydenci 40 federacji członkowskich BusinessEurope wezwali w piątek (26.11) przyszłą francuską prezydencję Unii Europejskiej do walki ze złożonością unijnych projektów legislacyjnych. W stanowisku BusinessEurope podkreślono, że skomplikowane przepisy hamują rozwój milionów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw europejskich.

 • 2021-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy antylichwiarskiej bez konsultacji i notyfikacji KE

  • Pominięcie konsultacji społecznych przy projekcie tzw. ustawy antylichwiarskiej jest niewłaściwe i bezzasadne, a także nie licuje z podstawowymi standardami procesu legislacyjnego demokratycznego państwa prawa - uważa Konfederacja.
  • Należy dokładnie zbadać czy nowe przepisy, które mają przeciwdziałać lichwie powinny być poddane notyfikacji Komisji Europejskiej.

 • 2021-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Rozmowy o ważnych projektach Komisji Europejskiej - w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope

  W czwartek i piątek (25-26.10) w Paryżu obradowała Rada Prezydentów BusinessEurope. To międzynarodowa organizacja zrzeszająca federacje pracodawców z poszczególnych krajów członkowskich UE, w tym Konfederację Lewiatan. W spotkaniu uczestniczył prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, zastępca Dyrektora Generalnego Marzena Chmielewska i dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli Kinga Grafa.

 • 2021-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Tarcza pomoże obniżyć inflację

  Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin przedstawili założenia tarczy antyinflacyjnej.

 • 2021-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Priorytetem powinno być zwiększenie liczby pracowników

  Obserwujemy dalszy spadek bezrobocia. Według danych GUS w październiku 2021 roku stopa bezrobocia wyniosła 5,5%, czyli w stosunku do września br. obniżyła się o 0,1 pkt proc.

 • 2021-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz reklamy targetowanej zaszkodzi małym i średnim przedsiębiorstwom

  • W Parlamencie Europejskim pojawił się pomysł wprowadzenia zakazu lub znacznego ograniczenia internetowych reklam targetowanych, czyli adresowanych do określonej grupy odbiorców.
  • Konfederacja Lewiatan uważa, że obostrzenia uderzą nie w wielkich potentatów internetowych, lecz w polskie i europejskie, małe i średnie przedsiębiorstwa.

 • 2021-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Elektryfikacja samochodów ciężarowych i dostawczych - prezentacja raportu FPPE

  W ubiegłą środę, 24 listopada br. odbyło się spotkanie online Grupy eksperckiej/roboczej ds. Zrównoważonej Mobilności, działającej w ramach Rady ds. Zielonej Transformacji Konfederacji Lewiatan, w którym wzięli udział Przedstawiciele Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych (FPPE): Marcin Korolec- Prezes Fundacji oraz Rafał Bajczuk- główny analityk.

 • 2021-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Badanie zgodności z taksonomią i liczenie śladu węglowego nowym obowiązkiem firm

  We wtorek 23 listopada br. odbyło się spotkanie online Grupy eksperckiej/roboczej ds. Zrównoważonego Finansowania działającej w ramach Rady ds. Zielonej Transformacji Konfederacji Lewiatan, w którym wzięła udział Aleksandra Stanek Kowalczyk - Dyrektor Zarządzająca firmy SAPERE - Sustainable Business Solutions oraz Katarzyna Średzińska i Aleksander Łaszek- manadżerowie firmy Deloitte.

 • 2021-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana. 100% przedsiębiorców popiera członkostwo Polski w UE

  Wszyscy przedsiębiorcy popierają członkostwo Polski w Unii Europejskiej, 95% uważa, że rząd powinien złagodzić konflikt z UE i doprowadzić do porozumienia - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Przejdź do archiwum