Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Edukacja i kwalifikacje

 • 2014-08-14 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Pracodawcy chcą wspierać staże i praktyki wysokiej jakości

  Konfederacja Lewiatan podpisała list intencyjny o współpracy na rzecz promocji Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

 • 2014-08-12 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Lewiatan proponuje inną częstotliwość wypłaty rat kredytu studenckiego

  Konfederacja Lewiatan popiera poszerzenie możliwości uzyskiwania pożyczek i kredytów o doktorantów studiujących w innych jednostkach, niż jednostki uczelni. Proponuje również wprowadzenie innej niż miesięczna częstotliwości wypłaty rat kredytu przy jednoczesnym kumulowaniu ich wysokości.

 • 2014-08-12 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Technik farmaceutyczny na razie ocalał

  Ministerstwo Edukacji Narodowej, po interwencji Konfederacji Lewiatan, przesunęło wstrzymanie naboru na pierwszy semestr nauki w zawodzie technika farmaceutycznego na rok szkolny 2018/2019, czyli o dwa lata w stosunku do pierwotnie proponowanego terminu.

 • 2014-08-11 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Opinia ws. udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich

  W odpowiedzi na pismo numer DBF.WMP.1201.3.2014GW z dnia 25 lipca 2014 r. w sprawie konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich Konfederacja Lewiatan przesyła następujące uwagi.

 • 2014-07-21 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Opinia ws. wprowadzenia nowego zawodu technik lotniskowych służb operacyjnych

  Konfederacja Lewiatan stoi na stanowisku, iż wprowadzenie wyżej wymienionego zawodu do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego zasługuje na poparcie.

 • 2014-07-09 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Technik farmaceutyczny – zawód, który nie może zniknąć

  Propozycja wstrzymania naboru na pierwszy semestr nauki w zawodzie technika farmaceutycznego przyczyni się do ograniczenia dostępu do świadczonych usług farmaceutycznych, ale również utrudni dostęp do leków - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-06-12 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Pracodawcy krytykują zamykanie dostępu do zawodów w branży medycznej

  Wstrzymanie naboru na pierwszy semestr nauki w zawodach technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna i opiekunka dziecięca, co przewiduje rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, należy uznać za nieprzemyślane, nieuzasadnione i mogące negatywnie wpłynąć na rynek pracy oraz na konkurencyjność przedsiębiorstw - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-12-10 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  TK pomógł uczelniom niepublicznym

  Zasady przyznawania uczelniom niepublicznym dotacji państwowej powinna regulować ustawa, a nie rozporządzenie - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Teraz trzeba podjąć działania legislacyjne, które zagwarantują tym uczelniom prawo do ubiegania się o środki z budżetu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-11-22 Edukacja i kwalifikacje
  Edukacja i kwalifikacje

  Stanowisko Konfederacji Lewiatan w sprawie obowiązku wskazywania pochodzenia produktu („made in")

Przejdź do archiwum