Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Fundusze strukturalne

 • 2017-10-09 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy na finansowanie ryzyka i dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

  Konsultujemy projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy na finansowanie ryzyka i dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

   

 • 2017-10-05 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Konsultacje wytycznych w zakresie adaptacyjności i edukacji

  Ministerstwo Rozwoju konsultuje dwa istotne dla przedsiębiorców dokumenty - wytyczne w zakresie  adaptacyjności oraz wytyczne w zakresie edukacji. Oba dokumenty dotyczą wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Ich zmiany wynikają z nowelizacji Umowy Partnerstwa.

 • 2017-09-13 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Szybka ścieżka w PO Inteligentny Rozwój - spotkanie informacyjne

  Konfederacja Lewiatan zaprasza na spotkanie z Piotrem Sołowiejem, Dyrektorem Działu Koordynacji i Współpracy z Ekspertami z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • 2017-09-11 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Konsultacje planów działania NCBiR na 2017 i 2018 r.

  W załączeniu przekazujemy plany działania NCBiR z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2017 i 2018 r. Jest to wersja uaktualniona dokumentów po warsztatach dla członków KM oraz uwagach Ministerstwa Rozwoju.

 • 2017-09-11 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Plan działania PARP na 2018 - konsultacje

  W załączeniu przekazujemy Państwu plan działania PARP z konkursami i projektami pozakonkursowymi planowanymi do uruchomienia w 2018 r.

 • 2017-08-17 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Raport KE o wsparciu innowacyjności regionów

  Komisja Europejska opublikowała dokument na temat wspierania innowacyjności europejskich regionów poprzez mechanizm tzw. strategii inteligentnych specjalizacji na rzecz badań naukowych i innowacji. Wkrótce będzie on omawiamy przez Radę UE, również w kontekście wykorzystywania przyszłych europejskich funduszy strukturalnych.

 • 2017-07-31 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

  26 lipca br. Komitet Monitorujący PO WER zatwierdził 2 projekty dotyczące kolejnych etapów wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) na łączną kwotę 86 mln zł. Jego częścią jest Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji (ZRK), czyli rejestr publiczny ewidencjonujący kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

 • 2017-07-28 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Wdrażanie działań w programach UE może się opóźnić

  Usunięcie z Umowy Partnerstwa deklaracji reformy KRUS nie podoba się Komisji Europejskiej, która twardo stoi na stanowisku, że dopóki zapis ten nie wróci do dokumentu, nie ma mowy o jego zatwierdzeniu. Taką zmianę wprowadziło Ministerstwo Rolnictwa. Zdaniem Konfederacji Lewiatan może to opóźnić wdrażanie nowych działań w programach operacyjnych.

 • 2017-07-10 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Ministerstwo Rozwoju interpretuje własne wytyczne

  Ministerstwo Rozwoju (MR) opublikowało dwa materiały informacyjne istotne dla realizacji projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 • 2017-07-03 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Prawie 11 mld zł na innowacyjne projekty w 2017

  Ponad 7 mld zł na innowacje mogły pozyskać przedsiębiorstwa ubiegające się o bezzwrotne dofinansowanie w konkursach uruchomionych w pierwszym półroczu 2017 r. w krajowych i regionalnych programach operacyjnych. W drugiej połowie roku na najlepsze projekty firm czekać będzie kolejne 3,8 mld zł w formie dotacji.

Przejdź do archiwum