Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka i finanse

 • 2021-10-04 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Kodeks postępowania cywilnego - stanowisko Lewiatana ws. nowelizacji ustawy

  w związku z konsultacjami dotyczącymi projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (UD 156), Konfederacja Lewiatan przedstawia niniejsze stanowisko w przedmiocie projektu ustawy.

 • 2021-09-14 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Kodeks spółek handlowych - stanowisko Lewiatana do projektu nowelizacji

  W związku z wpłynięciem rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr. 1515 do Sejmu) oraz skierowaniem go do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu, Konfederacja Lewiatan przedstawia niniejsze stanowisko w przedmiocie projektu ustawy.

 • 2021-08-20 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Usługi płatnicze - stanowisko Lewiatana dot. nowelizacji ustawy

  W związku ze skierowaniem Ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych  - Druk nr 485 do Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, Konfederacja Lewiatan przedstawia niniejsze stanowisko.

 • 2021-07-30 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Przeciwdziałanie zatorom płatniczym - stanowisko Lewiatana

  Mając na względzie zarówno istotną rolę dla gospodarki, którą pełnią mechanizmy przeciwdziałające zatorom płatniczym, jak również konieczność rewizji właściwych regulacji pod kątem ich efektywności, precyzji i spójności z realiami rynkowymi, Konfederacja Lewiatan przedstawia Stanowisko Konfederacji Lewiatan dotyczące zidentyfikowanych problemów na gruncie regulacji przeciwdziałających zatorom płatniczym oraz dotyczące rekomendacji zmian tych przepisów.

 • 2021-07-13 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  System Informacji Finansowej - stanowisko Lewiatana do projektu ustawy

  W związku z konsultacjami projektu ustawy o Systemie Informacji Finansowej (wersja projektu z 18 czerwca 2021), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko.

 • 2021-07-07 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Kodeks postępowania cywilnego - stanowisko Lewiatana dot. nowelizacji ustawy

  W nawiązaniu do planowanego w dniu 7 lipca br. posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Ustawodawczej, na którym rozpatrywana będzie ustawa o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk 438), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do ustawy.

 • 2021-06-25 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  System doręczeń w ramach procedury cywilnej - pytania i rekomendacje Lewiatana

  W związku ze zmianami w obszarze postępowania cywilnego, zwłaszcza w związku z nowelizacją ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przedstawia wskazane pytania oraz rekomendacje dotyczące nowych zasad funkcjonowania systemu doręczeń.

 • 2021-06-10 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne - stanowisko Lewiatana dot. projektu rozporządzenia

  Stanowisko Konfederacji Lewiatan w przedmiocie Projektu Rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie wykazu krajowych stanowisk i funkcji publicznych będących eksponowanymi stanowiskami politycznymi.

 • 2021-06-09 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Usługi płatnicze - stanowisko Lewiatana do prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy

  W związku ze skierowaniem przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych (druk nr. 1221) do Komisji Finansów Publicznych, Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko.

 • 2021-05-27 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  REITy - opinia Lewiatana dot. formy prawnej

  W związku z powołaniem Międzyresortowego Zespołu do opracowania regulacji dotyczących podmiotów inwestujących w najem nieruchomości oraz w nawiązaniu do spotkania Pani Minister oraz przedstawicieli Departamentu Mieszkalnictwa MRPiT z przedstawicielami Konfederacji Lewiatan w dniu 12 kwietnia 2021, Konfederacja Lewiatan przedstawia opinię dotyczącą formy prawnej REITów.

Przejdź do archiwum