Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka i finanse

 • 2017-11-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Słabość polskich mikroprzedsiębiorstw na unijnym rynku

  Z okazji Europejskiego Tygodnia MŚP, którego celem jest promocja przedsiębiorczości, Eurostat opublikował dane o przedsiębiorstwach mikro, małych i średnich pokazując ich znaczenie w handlu wewnątrzunijnym. 98% firm handlujących towarami w UE to MŚP, w tym około 70% to mikroprzedsiębiorstwa (do 9 osób). MŚP odpowiadają za połowę wartości wewnątrzwspólnotowego handlu towarami. Stanowią one 51% importu wewnątrz UE i 45% wewnątrzunijnego eksportu - podał Eurostat.

 • 2017-10-06 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Pakiet cyberbezpieczeństwa ułatwi walkę z przestępstwami

  Do prowadzenia sprawnej i efektywnej polityki w zakresie cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej potrzebne są odpowiednie regulacje prawne. Powinny one zagwarantować większą współpracę, w tym współpracę publiczno - prywatną i zapewniać dużą elastyczność funkcjonowania firm - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym tzw. pakietu cyberbezpieczeństwa.

 • 2017-09-20 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Pracodawcy proponują większe wydatki na rozwój

  Pracodawcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, pozytywnie oceniają zastosowanie, przy konstruowaniu budżetu na 2018 r., reguły wydatkowej, sygnalizują, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych powinien być znacznie niższy niż 2,7% PKB, proponują zmianę struktury wydatków w budżecie na rok 2018 na korzyść wydatków prorozwojowych oraz przestrzegają, że wzrost PKB o 3,8 proc. jest obarczony wieloma ryzykami.

 • 2017-09-11 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości po raz dziesiąty

  Od 13 do 19 listopada odbędzie się X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, promowanie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Partnerem ŚTP jest Konfederacja Lewiatan.

 • 2016-12-15 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Podpisanie Standardu minimum przez Konfederację Lewiatan

  8 grudnia 2016 r. Global Compact Poland we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz Partnerami Programu „Biznes i Prawa Człowieka" zaprezentowali unikalne w skali światowej narzędzie pomocne we wdrażaniu programu etycznego, oparte na Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka - STANDARD MINIMUM PROGRAMU ETYCZNEGO.

 • 2016-08-23 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Budżet 2017: bardzo prospołeczny, bardzo ryzykowny

  Dzisiaj członkowie rządu spotkają się na nieformalnym posiedzeniu, by przygotować wstępny projekt przyszłorocznego budżetu.

 • 2016-08-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Konsumenci w sierpniu bardziej optymistyczni

  W sierpniu bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej poprawił się do poziomu -3,8, a wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł do -7,3 - podał GUS.

 • 2016-08-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Inwestycje przedsiębiorstw ciągle poniżej poziomu z 2015 r.

  Przychody z całokształtu działalności przedsiębiorstw średnich i dużych były w 1. półroczu 2016 r. wyższe o 3,6 proc. r/r, a ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów - o 3,1 proc. Wynik finansowy netto wzrósł o 12,9 proc., a inwestycje spadły o 7,1 proc. (w cenach stałych) - podał GUS.

 • 2016-06-14 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Niemcy napędzają polski eksport

  Po czterech miesiącach br., w ujęciu rocznym, eksport w euro wzrósł o 4,2 proc., a import o 1,3 proc. - podał GUS.

 • 2016-05-06 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Uwagi do Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2017

  Propozycja Programu badań utrzymana jest w zakresie treści i formy strukturalnej będącej kontynuacją programów z lat poprzednich. Starano się zachować kontynuację raportowania danych w formacie stosowanym w latach poprzednich dla zapewnienia porównywalnej ciągłości. Niemniej na skutek obecnych zmian administracyjnych oraz pojawienia się nowego bloku tematycznego doszło do pewnych modyfikacji. Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej został wyodrębniony blok tematyczny RODZINA (1. 20), w którym ujęto pięć badań.

Przejdź do archiwum