Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka i finanse

 • 2016-12-15 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Podpisanie Standardu minimum przez Konfederację Lewiatan

  8 grudnia 2016 r. Global Compact Poland we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz Partnerami Programu „Biznes i Prawa Człowieka" zaprezentowali unikalne w skali światowej narzędzie pomocne we wdrażaniu programu etycznego, oparte na Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka - STANDARD MINIMUM PROGRAMU ETYCZNEGO.

 • 2016-08-23 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Budżet 2017: bardzo prospołeczny, bardzo ryzykowny

  Dzisiaj członkowie rządu spotkają się na nieformalnym posiedzeniu, by przygotować wstępny projekt przyszłorocznego budżetu.

 • 2016-08-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Konsumenci w sierpniu bardziej optymistyczni

  W sierpniu bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej poprawił się do poziomu -3,8, a wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł do -7,3 - podał GUS.

 • 2016-08-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Inwestycje przedsiębiorstw ciągle poniżej poziomu z 2015 r.

  Przychody z całokształtu działalności przedsiębiorstw średnich i dużych były w 1. półroczu 2016 r. wyższe o 3,6 proc. r/r, a ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów - o 3,1 proc. Wynik finansowy netto wzrósł o 12,9 proc., a inwestycje spadły o 7,1 proc. (w cenach stałych) - podał GUS.

 • 2016-06-14 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Niemcy napędzają polski eksport

  Po czterech miesiącach br., w ujęciu rocznym, eksport w euro wzrósł o 4,2 proc., a import o 1,3 proc. - podał GUS.

 • 2016-05-06 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Uwagi do Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2017

  Propozycja Programu badań utrzymana jest w zakresie treści i formy strukturalnej będącej kontynuacją programów z lat poprzednich. Starano się zachować kontynuację raportowania danych w formacie stosowanym w latach poprzednich dla zapewnienia porównywalnej ciągłości. Niemniej na skutek obecnych zmian administracyjnych oraz pojawienia się nowego bloku tematycznego doszło do pewnych modyfikacji. Na wniosek Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej został wyodrębniony blok tematyczny RODZINA (1. 20), w którym ujęto pięć badań.

 • 2016-01-25 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Stanowisko ws. projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa

 • 2015-12-15 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Stanowisko Konfederacji Lewiatan do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

 • 2015-12-10 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Opinia w sprawie reguły wydatkowej

  Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło, w formie inicjatywy poselskiej, projekt zmiany w art. 112aa ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych stabilizującej reguły wydatkowej (dalej: SRW), w którym modyfikacji ulega mechanizm regulujący dopuszczalny wzrost wydatków. Projekt wprowadza trzy nowe zapisy, wszystkie umożliwiające w praktyce podwyższenie dopuszczalnego limitu wydatków budżetowych w 2016 oraz latach następnych.

 • 2015-12-08 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do projektu Rozporządzenia w sprawie szczegółowego trybu postępowania przed Rzecznikiem Finansowym w sprawie rozwiązywania sporów między klientem a podmiotem rynku finansowego

Przejdź do archiwum