Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka i finanse

 • 2015-03-31 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Pracodawcy oceniają pierwsze pół roku rządu

  Ponad 50 proc. tego, co zadeklarowałam w exposé, zostało zrealizowane - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Konfederacja Lewiatan bardzo dobrze ocenia program gwarancji de minimis. Natomiast projekt założeń do nowej ordynacji podatkowej na razie nie jest tym, czym rząd może się już pochwalić.

 • 2015-01-27 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Świątecznych szaleństw w zakupach nie było

  Sprzedaż detaliczna w grudniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym o 1,8 proc. - poinformował GUS.

 • 2015-01-15 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Apel Lewiatana do związkowców i polityków

  Konfederacja Lewiatan apeluje do związkowców i polityków, aby w rozmowach o przyszłości Kompanii Węglowej nie podgrzewali emocji i nie posługiwali się agresywnym językiem, bo to utrudni podjęcie szybkiej decyzji, która uchroni spółkę przed bankructwem, a górników przed utratą pracy.

 • 2014-12-29 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Eksport do Chin: branża kosmetyczna prosi o pomoc

  Konieczność przygotowywania oddzielnych opakowań specjalnie na rynek chiński skutecznie zablokowałaby import produktów i wpłynęłaby negatywnie na zdolność polskich przedsiębiorstw do prowadzenia działalności w Chinach. Dlatego Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego apelują do naszych władz o interwencję, aby zapobiec wejściu w życie zmian w chińskim prawie.

 • 2014-12-23 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Opinia do projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

 • 2014-11-03 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Wskaźnik PMI w górę, rośnie zatrudnienie

  W październiku br. wskaźnik PMI polskiego sektora przemysłowego wzrósł o 1,7 pkt m/m i wyniósł 51,2 pkt - poinformował HSBC.

 • 2014-10-28 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz siódmy w Polsce

  150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 17 listopada rusza siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

 • 2014-10-07 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Na nowych przepisach stracą wierzyciele i budżet państwa

  Przepisy zawarte w nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji będą miały negatywny wpływ na efektywność egzekucji komorniczej, stracą na nich wierzyciele i budżet państwa - przestrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-09-22 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Lewiatan ocenia budżet na 2015 rok

  Dostrzegamy, że obecnie priorytetem rządu staje się złagodzenie polityki fiskalnej, tak aby nie powodowała ona nadmiernych dolegliwości społecznych - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektu budżetu na 2015 rok.

 • 2014-08-11 Gospodarka i finanse
  Gospodarka i finanse

  Lewiatan o założeniach projektu budżetu na 2015 rok

  Obraz polskiej gospodarki rysujący się po sześciu miesiącach br. każe prognozować malejącą dynamikę wzrostu gospodarczego w drugiej połowie 2014 roku. Wskazuje też na wiele ryzyk związanych z możliwością osiągnięcia w 2015 r. wskaźników makroekonomicznych prezentowanych w założeniach projektu budżetu państwa na 2015 r. - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum