Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-10-15 Informacje prasowe

  W październiku inflacja może przekroczyć 6 proc.

  We wrześniu br. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 5,9 proc. a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,7 proc. - podał GUS.

 • 2021-10-15 Informacje prasowe

  Pracodawcy proponują dłuższe vacatio legis dla Polskiego Ładu

  • Przedsiębiorcy apelują, aby opóźnić wejście w życie najbardziej kontrowersyjnych zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie, poprzez wydłużenie vacatio legis do 1 stycznia 2023 roku.
  • Część przepisów nie będzie mogła być wdrożona od przyszłego roku chociażby z powodu nieprzygotowanych systemów informatycznych.

 • 2021-10-14 Informacje prasowe

  List ochronny ma ograniczyć nadużywanie zabezpieczenia roszczeń

  • Wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji listu ochronnego, który pomoże zapobiegać nadużywaniu zabezpieczenia roszczeń w sprawach z zakresu własności intelektualnej - proponuje Konfederacja Lewiatan.
  • Zjawisko nadużywania zabezpieczenia roszczeń występuje szczególnie w przypadku sporów w branży farmaceutycznej.

 • 2021-10-14 Informacje prasowe

  Rośnie nadwyżka importu nad eksportem

  W sierpniu 2021 r. w rachunku bieżącym bilansu płatniczego odnotowano ujemne salda obrotów towarowych (6,5 mld zł), dochodów pierwotnych (9,8 mld zł) oraz dodatnie saldo usług (8,2 mld zł) i dochodów wtórnych (0,4 mld zł) - podał dzisiaj NBP.

 • 2021-10-13 Informacje prasowe

  Zrównoważone finanse szansą dla przedsiębiorstw

  Firmy będą musiały w coraz większym stopniu wykazywać, że działają w sposób zrównoważony. Inaczej wypadną poza obszar zainteresowania inwestorów, stracą kontrahentów i szanse na pozyskanie finansowania, w konsekwencji znikną z rynku - ostrzega Konfederacja Lewiatan w raporcie „Zrównoważone finanse - krótki przewodnik dla firm".

 • 2021-10-13 Informacje prasowe

  Cudzoziemcy mogą uratować nasz rynek pracy

  • Rozpoczynają się prace nad nowelizacją ustawy o cudzoziemcach. Od przyjętych w niej rozwiązań zależy, czy uporamy się z deficytem pracowników na naszym rynku pracy.
  • Konfederacja Lewiatan proponuje m.in. wprowadzenie zmian dotyczących zezwolenia na pracę, szybką ścieżkę obsługi pracodawców, poprawienie jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę wydawanego przez urzędy wojewódzkie czy korekty w zakresie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

 • 2021-10-12 Informacje prasowe

  Z pracy zdalnej korzystają głównie osoby z wyższym wykształceniem

  Ważnym czynnikiem w ogłoszeniach o pracę jest to, czy oferty dotyczą formy wyłącznie pracy zdalnej - aż 41 proc. badanych deklaruje, że zwraca na to uwagę. Co istotne, robi tak ponad połowa osób z wyższym wykształceniem - pokazują wyniki 45. edycji badania „Monitor Rynku Pracy" realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad i Instytut Badań Pollster.

 • 2021-10-12 Informacje prasowe

  Rada Przedsiębiorczości proponuje legislacyjny polski ład

  Jakość ustaw, dialog, czas i monitorowanie ex-post przepisów w decydujący sposób wpływają na nowoczesny, demokratyczny proces wdrażania regulacji - wynika z raportu „Legislacyjny Polski Ład", który Rada Przedsiębiorczości przygotowała we współpracy z Grant Thornton.

 • 2021-10-11 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy odczuwają wzrost cen gazu i prądu

  Cała Europa zmaga się ze wzrostem cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jest to konsekwencja wielu mechanizmów występujących jednocześnie. Wysokie ceny gazu czy prądu przekładają się na wyższe koszty działalności gospodarczej.

 • 2021-10-08 Informacje prasowe

  Wzywamy rząd do porozumienia z Komisją Europejską

  Uznanie przez Trybunał Konstytucyjny, że niektóre zapisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z Konstytucją RP jeszcze bardziej zaostrzy konflikt Polski z Komisją Europejską i utrudni dialog z brukselską administracją.

Przejdź do archiwum