Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-08-26 Informacje prasowe

  Raport Lewiatana: Co stoi na przeszkodzie, by odzyskać dług?

  • Przyspieszenie pracy e-sądu, wdrożenie komunikacji elektronicznej, zniesienie limitów komorniczych i ograniczeń terytorialnych, cyfryzację korespondencji z ZUS, zmianę zasad ochrony wynagrodzenia przed egzekucją, ułatwienie dostępu do rejestrów czy wprowadzenie cyfrowego wezwania do zapłaty - proponują eksperci Konfederacji Lewiatan w raporcie „Bariery w dochodzeniu i zarządzaniu wierzytelnościami", aby przyspieszyć odzyskiwanie długów.
  • W raporcie przedstawiono bariery, które utrudniają skuteczne odzyskiwanie długów. Ich usunięcie poprawiłoby sytuację firm dochodzących należności.

 • 2021-08-26 Informacje prasowe

  Spada bezrobocie, rośnie popyt na pracowników

  Bezrobocie na koniec lipca 2021 r. wyniosło 5,8%. Według danych pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności - osoby bezrobotne stanowiły w II kwartale 2021 r. 3,5% ludności aktywnej zawodowo w wieku 15-89 lat.

 • 2021-08-23 Informacje prasowe

  Projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej do poprawki

  • Wyłączenie odpowiedzialności medyków za nieumyślne błędy, które proponuje się w projekcie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjentów, może negatywnie wpłynąć na jakość usług - uważa Konfederacja Lewiatan.
  • Trudno będzie monitorować jakość usług medycznych bez uwzględnienia i weryfikacji zgłoszonych przez poszkodowanych pacjentów roszczeń lub toczących się w sądzie spraw o błąd medyczny.

 • 2021-08-20 Informacje prasowe

  Pracodawcy przeciwni rozszerzeniu definicji pracownika

  Rozszerzenie definicji pracownika na osoby zatrudnione nie tylko na podstawie umowy o pracę, ale również świadczące pracę na podstawie innej umowy, zawarte w poselskim projekcie zmian w Kodeksie pracy i Prawie przedsiębiorców, budzi poważane zastrzeżenia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-20 Informacje prasowe

  Stwórzmy mapę źródeł wiedzy - weź udział w badaniu Insight Map

  W imieniu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii zapraszamy do udziału w badaniu Insight Map. Jeśli w swojej pracy korzystasz z wiedzy o rynku, konsumentach i społeczeństwie prosimy podziel się swoją opinią na temat wykorzystywanych przez Ciebie źródeł informacji oraz ich przydatności w podejmowaniu decyzji biznesowych czy wnioskowaniu o poglądach Polek i Polaków. Jesteśmy także ciekawi jakie są Twoje oczekiwania, potrzeby i opinie na temat firm, które takich danych dostarczają.

 • 2021-08-19 Informacje prasowe

  Kolejny apel o wydłużenie terminu konsultacji projektu ustawy dotyczącej ROP

  17 organizacji branżowych i przedsiębiorstw, w tym Konfederacja Lewiatan, apeluje o wydłużenie do 17 września br. terminu konsultacji projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, która ma wdrożyć model Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.

 • 2021-08-17 Informacje prasowe

  Pracodawcy będą mogli sprawdzić, którzy pracownicy są zaszczepieni

  • Ministerstwo Zdrowia pracuje nad przepisami, które umożliwią pracodawcom dostęp do informacji, którzy pracownicy są zaszczepieni.
  • Przedsiębiorcom zależy na zapewnieniu bezpiecznych warunków funkcjonowania, zatrudnienia, a do tego niezbędne są im informacje, kto jest już zaszczepiony, a kto nie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-08-17 Informacje prasowe

  EFNI: Jak odbudować Europę po pandemii i uchronić ją przed kryzysem klimatycznym

  • Odbudowa gospodarki europejskiej po pandemii Covid-19, Europejski Zielony Ład, międzynarodowa współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, rozwój cyfryzacji - to najważniejsze tematy tegorocznego, 10. Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie 20-22 października br.
  • Wśród uczestników spotkania pojawią się m.in. Paolo Gentiloni, komisarz europejski ds. gospodarki, Christa Schweng, przewodnicząca EKES, Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej, czy Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • 2021-08-16 Informacje prasowe

  Badanie Lewiatana. 73% firm nie popiera Polskiego Ładu

  73% przedsiębiorstw negatywnie ocenia Polski Ład. Poparcie dla niego deklaruje 27% respondentów - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

 • 2021-08-13 Informacje prasowe

  Polski Ład. Na zmianach podatkowych stracą miliony Polaków

  - Na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie stracą prawie wszyscy przedsiębiorcy.
  - Negatywnie odczują je także osoby mało zarabiające ponieważ zwiększenie obciążeń dla firm przełoży się na wzrost cen. Obniżka podatków nie zrekompensuje im wyższych wydatków na zakup towarów pierwszej potrzeby.
  - Części dochodów pozbawione zostaną także osoby, które poza działalnością gospodarczą albo umową o pracę, wynajmują prywatne mieszkania - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum