Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-07-16 Informacje prasowe

  Zmiany w programie „Aktywna tablica” pomogą szkołom i nauczycielom w nauce zdalnej

  O wydłużenie terminów na składanie wniosków o dofinansowanie projektów z programu „Aktywna Tablica"oraz doprecyzowanie warunków wsparcia, w tym rozszerzenie katalogu sprzętu i oprogramowania możliwego do sfinansowania - apeluje Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-16 Informacje prasowe

  Horyzont Europa szansą dla polskich firm. Spotkanie z Agatą Janaszczyk

  Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli 14 lipca br. zorganizowało spotkanie dla firm członkowskich z Agatą Janaszczyk, radcą ds. badań naukowych ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli. Spotkanie dotyczyło unijnego programu na badania i innowacje Horyzont Europa. Zostało ono uroczyście otwarte przez wicedyrektorkę Lewiatana Marzenę Chmielewską oraz poprowadzone przez Adama Dorywalskiego, eksperta ds. UE w Biurze Lewiatana w Brukseli.

 • 2021-07-14 Informacje prasowe

  Apel 16 organizacji branżowych w sprawie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

  Realnym płatnikiem w systemie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta nie jest wprowadzający produkty w opakowaniach, tylko konsument, a realnym beneficjentem całego systemu nie jest gmina czy recykler, a społeczeństwo i środowisko. Tylko patrzenie przez pryzmat właściwego celu i rzeczywistego beneficjenta, umożliwi wygenerowanie i wdrożenie zasad stanowiących nowy całościowy i efektywny model ROP - napisało w apelu do wicepremiera, ministra rozwoju i technologii Jarosława Gowina oraz ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, 16 organizacji branżowych, w tym Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-13 Informacje prasowe

  Realna groźba likwidacji kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy w transporcie

  Czy z kury znoszącej złote jajka zostanie tylko rosół?

  - Międzynarodowy transport drogowy jest polską branżą, która po 2004 roku odniosła największy sukces na unijnym rynku. Nasi przedsiębiorcy wykonują ponad ¼ wszystkich transgranicznych przewozów w Europie, zajmując bezapelacyjne pierwsze miejsce wśród wszystkich europejskich przewoźników.
  - Nasza pozycja lidera stała się solą w oku zachodnich polityków mających wpływ na kierunek unijnej polityki. Stąd próby ograniczenia naszej obecności na rynku poprzez inicjatywy legislacyjne o protekcjonistycznym charakterze.
  - Taką inicjatywą wymierzoną w m.in. w polskich przewoźników jest przyjęty w 2020 roku Pakiet Mobilności, którego najdalej idące rozwiązania zaczną obowiązywać już od 2 lutego 2022 roku. I wszystko wskazuje na to, że ich konsekwencje mogą przerwać dotychczasową dobrą passę naszych przedsiębiorców.

 • 2021-07-13 Informacje prasowe

  Apel o wsparcie prywatnych inwestycji w Polsce

  Konfederacja Lewiatan apeluje do rządu, samorządów, kluczowych decydentów polskiej gospodarki o pilne wdrożenie polityki nastawionej na promocję prywatnych inwestycji w Polsce.

 • 2021-07-12 Informacje prasowe

  Bez porozumienia w Radzie Dialogu Społecznego

  • W Radzie Dialogu Społecznego zakończyły się konsultacje podstawowych wskaźników makroekonomicznych na 2022 roku.
  • W tym roku, także ze względu na zapowiadane rewolucyjne zmiany związane z Polskim Ładem, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie założeń budżetu na 2022 rok czy wskaźników wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej.

 • 2021-07-09 Informacje prasowe

  Lex TVN niekorzystny dla Polski

  Grupa posłów PiS złożyła nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która ma tak zmienić prawo, aby uniemożliwić przedłużenie koncesji TVN24 i pozwalać w przyszłości uznaniowo udzielać koncesji nadawcom.

 • 2021-07-08 Informacje prasowe

  W 2022 roku obowiązkowy udział energii z OZE bez zmian

  • Resort klimatu i środowiska zaproponował, aby w przyszłym roku obowiązkowy udział energii z OZE w portfelach energetycznych firm pozostał na takim samym poziomie jak w 2021 roku, czyli 19,5 proc. dla tzw. zielonych certyfikatów.
  • Rada OZE Konfederacji Lewiatan uważa, że to dobra decyzja umożliwiająca zachowanie równowagi na rynku.

 • 2021-07-08 Informacje prasowe

  Rada Przedsiębiorczości protestuje przeciwko nowemu projektowi PiS dotyczącemu mediów

  Czy media w Polsce mają mówić tylko to, czego oczekuje władza?
  Stanowcze NIE wobec zamachu na wolne media.

   

 • 2021-07-07 Informacje prasowe

  Grupa MAK dołączyła do Konfederacji Lewiatan

  Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Grupa MAK dołączyła do firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan.

Przejdź do archiwum