Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-07-02 Informacje prasowe

  IKEA Retail Polska członkiem bezpośrednim Konfederacji Lewiatan

  Z przyjemnością ogłaszamy, że IKEA Retail Sp z o.o. od czerwca 2021 r. intensyfikuje współpracę z Konfederacją Lewiatan stając się formalnie członkiem bezpośrednim organizacji. Wcześniej, przez wiele lat, należała do różnych związków branżowych zrzeszonych w Lewiatanie.

 • 2021-07-01 Informacje prasowe

  Jak wspierać rolnictwo ekologiczne?

  W projekcie ustawy o rolnictwie ekologicznym niepokoją plany odgórnego i sztucznego wspierania rozwoju określonego modelu produkcji rolnej, tym bardziej, że potencjalnym beneficjentem takich rozwiązań będzie tylko wąska, wybrana grupa rolników, a ich dofinansowanie odbędzie się kosztem pozostałych. Kontrowersyjne jest również wprowadzenie opłaty środowiskowej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-07-01 Informacje prasowe

  Polska gospodarka potrzebuje cudzoziemców

  • Zmiany zaproponowane w projekcie ustawy o cudzoziemcach są niewystarczające i nie uwzględniają wielu kwestii związanych z deficytem pracowników na naszym rynku pracy.
  • Konfederacja Lewiatan proponuje m.in. utrzymanie, z pewnymi korektami, ułatwionej procedury uzyskiwania dostępu do polskiego rynku pracy dla obywateli wybranych krajów, zmiany w zakresie zezwolenia na pracę, szybszą ścieżkę obsługi pracodawców czy poprawienie jednolitego zezwolenia na pobyt i pracę wydawanego przez urzędy wojewódzkie.

 • 2021-06-30 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą się przygotować na czwartą falę zakażeń

  W przypadku wystąpienia czwartej fali zakażeń, za kilka tygodni może czekać nas powrót obostrzeń. Przedsiębiorcy uważają, że zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest w tej chwili priorytetem.

 • 2021-06-29 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą mieć prawo do badania trzeźwości pracowników

  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaproponowało zmiany w Kodeksie pracy oraz ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dotyczące badania trzeźwości pracowników.
  • Wychodzą one naprzeciw postulatom pracodawców, ale niektóre szczegółowe przepisy, np. związane z niedopuszczaniem do pracy czy przechowywaniem informacji o badaniu trzeźwości, wymagają jeszcze doprecyzowania - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-06-29 Informacje prasowe

  Wydzielenie aktywów węglowych nie przyspieszy transformacji energetycznej

  • Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego przejmie trwale nierentowne aktywa węglowe państwowych spółek energetycznych, które z czasem będą pogłębiać zadłużenie nowego podmiotu - ostrzega Konfederacja Lewiatan.
  • Wydzielenie takich aktywów będzie też uznane za pomoc publiczną dla trzech spółek (pozbawionych aktywów węglowych), która może wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów złotych w całym okresie życia tych aktywów.

 • 2021-06-29 Informacje prasowe

  Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku od umorzonych subwencji PFR

  • Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że subwencje udzielone z Tarczy PFR będą zwolnione z podatku dochodowego.
  • To bardzo dobra informacja dla tysięcy firm, które ucierpiały w wyniku pandemii Covid-19 - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-06-28 Informacje prasowe

  Rada Przedsiębiorczości monitoruje prace rządu

  W drugim kwartale 2021 roku przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości zgłosili uwagi do kluczowych projektów dla przyszłości Polski. Przedstawiciele organizacji apelowali o niezbędne zmiany w rozwiązaniach przedstawionych w dokumentach dotyczących Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy, Polityki Energetycznej Polski 2040 oraz Polskiej Polityki Przemysłowej.

 • 2021-06-28 Informacje prasowe

  Pandemia nie zahamowała wzrostu płac

  Sytuacja na rynku pracy powoli wraca do tej, jaką znamy sprzed pandemii Covid-19. Jednak pandemia przyspieszyła niektóre procesy, ujawniła również niedostatki w politykach publicznych, szczególnie w zakresie opieki.

 • 2021-06-25 Informacje prasowe

  Aptek wciąż ubywa. Nagonka na przedsiębiorców trwa

  Według danych polskiej firmy analitycznej PEX Pharma Sequence, od wejścia w życie 25 czerwca 2017 nowelizacji ustawy „Prawo farmaceutyczne", popularnie zwanej „Apteką dla Aptekarza" (AdA), liczba aptek nieprzerwanie spada. Do końca maja 2021 z rynku zniknęły 1 460 apteki. Dziś działa w Polsce 12 105 aptek, wobec 13 565 w czerwcu roku 2017.

Przejdź do archiwum