Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2021-04-27 Informacje prasowe

  Rada Przedsiębiorczości apeluje o odmrożenie kilku branż

  Rada Przedsiębiorczości, w związku z tworzeniem przez rząd planu odmrażania gospodarki na najbliższe miesiące, apeluje o otwarcie od 4 maja br. kilku branż.

 • 2021-04-27 Informacje prasowe

  Apel o współpracę przy tworzeniu Krajowego Planu Odbudowy

  Apelujemy o pilne upublicznienie prac nad Krajowym Planem Odbudowy i udostępnienie nowej jego wersji przed przekazaniem do Komisji Europejskiej. Apelujemy o wspólne uzgodnienie sposobu wdrażania KPO, zapewnienia przejrzystości podejmowanych działań oraz monitorowania poziomu realizacji zaplanowanych celów - napisali w liście do premiera przedstawiciele kilkunastu organizacji społeczeństwa obywatelskiego, samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców, w tym Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-04-26 Informacje prasowe

  Jak zwiększyć zatrudnienie i tworzyć nowe miejsca pracy?

  Bez skutecznych środków podnoszenia kwalifikacji i przekwalifikowania istnieje ryzyko, że transformacja cyfrowa i ekologiczna doprowadzą do likwidacji wielu miejsc pracy i wzrostu bezrobocia. Jednym ze sposobów, który może temu zapobiec jest Fundusz Podnoszenia Kwalifikacji i Kompetencji, który poparli partnerzy społeczni - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym „Zalecenia Komisji Europejskiej w sprawie skutecznego aktywnego wspierania zatrudnienia w następstwie kryzysu związanego z Covid-19".

 • 2021-04-26 Informacje prasowe

  Firma OX2 dołączyła do Lewiatana

  Mamy zaszczyt ogłosić, że firma OX2 przystąpiła do Związku Pracodawców Branżowych Lewiatan.

   

 • 2021-04-22 Informacje prasowe

  Polacy szturmują sklepy

  Sprzedaż detaliczna w marcu br. wzrosła o 15,2% w ujęciu rocznym i o 15% w stosunku do lutego - podał GUS.

 • 2021-04-22 Informacje prasowe

  Nowe obciążenia finansowe dla firm farmaceutycznych

  Regulacje zawarte w projekcie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych nie traktują równo wszystkich firm farmaceutycznych, zobowiązują je do wpłaty wysokiej kwoty na Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych zwiększając tym samym obciążenia finansowe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-04-21 Informacje prasowe

  Produkcja przemysłowa przyspiesza

  Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w marcu 2021 r. wyniosła 18,9% r/r oraz 7,9% m/m - po korekcie o czynniki sezonowe odpowiednio 15,7% r/r oraz 2,3% m/m - podał dzisiaj GUS.

 • 2021-04-21 Informacje prasowe

  Przeciętne wynagrodzenie zbliża się do 6 tys. zł

  W marcu br. zmniejszyło się zatrudnienie w przedsiębiorstwach. W firmach zatrudniających powyżej 9 osób pracowało 6330,3 tys., co oznacza spadek o 1,3% w ciągu roku. Przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 5929,05 i było wyższe od tego wypłaconego rok wcześniej o 8% - podał GUS.

 • 2021-04-20 Informacje prasowe

  Pracodawcy chcą szybko rozpocząć szczepienia pracowników

  • Dzisiaj nad propozycjami rządu dotyczącymi szczepień w zakładach pracy dyskutować ma Rada Przedsiębiorczości zrzeszająca największe organizacje biznesowe.
  • Przedsiębiorcom zależy, aby szczepienia w firmach ruszyły jak najszybciej i objęły jak największą liczbę pracowników.

 • 2021-04-19 Informacje prasowe

  Mniejsze firmy też zaszczepią pracowników

  • Plan akcji szczepień w zakładach pracy, który został opracowany przez rząd, rozszerza liczbę firm, które będą mogły wziąć udział w szczepieniach organizowanych przez pracodawców.
  • Dobrze, że do programu będą mogły przystąpić grupy kapitałowe, składające się z kilku spółek, które łącznie zatrudniają co najmniej 500 osób. Szkoda, że rząd nie umożliwił szczepienia także rodzin pracowników - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum