Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacje prasowe

 • 2003-09-03 Informacje prasowe

  Będzie 19% PIT dla przedsiębiorców!

 • 2003-08-21 Informacje prasowe

  Faktoring i leasing w Trójstronnej - blisko porozumienia

  Będzie porozumienie pracodawców i związków zawodowych w sprawie postulowanych przez PKPP zmian w przepisach podatkowych o leasingu i faktoringu. Związkowcy zgodzili się, że mogą one poprawić kondycję przedsiębiorstw. Najprawdopodobniej dojdzie także do zgody w sprawie innych propozycji podatkowych PKPP. Zajmie się nimi 28 sierpnia prezydium Komisji Trójstronnej.

 • 2003-08-07 Informacje prasowe

  Okrągły przy Komisji

  Okrągły Stół Dialogu Społecznego na rzecz Integracji Europejskiej powinien pozostać w ramach Komisji Trójstronnej, nie zaś stać się ciałem doradczym przy Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, zdecydował zarząd PKPP, opiniując propozycję zmiany jego statusu, przedstawioną przez ministerstwo.

 • 2003-08-02 Informacje prasowe

  Negocjacje - runda I zakończona

  Podczas wyjazdowego posiedzenia prezydium Komisji Trójstronnej podsumowane zostały prace zespołów Komisji w ramach negocjacji w kluczowych sprawach gospodarczych. Ministerstwo Finansów przedstawiło plan cięć wydatków budżetowych, który został skrytykowany przez partnerów społecznych. Ustalono, że kluczowe decyzje (m.in. dot. podatków, prywatyzacji, IKE) zapadną pod koniec sierpnia.

 • 2003-08-01 Informacje prasowe

  Pracodawcy w PIT

  Pracodawcy i związki zawodowe proponują utrzymanie przepisu zwalniającego z podatku dochody organizacji pracodawców, związków zawodowych w części przeznaczonej na działalność statutową. Dotychczas takie rozwiązane funckjonuje w ustawach podatkowych. Od nowego roku to zwolnienie zniknie i zostanie zawężone do organizacji pożytku publicznego.

 • 2003-07-18 Informacje prasowe

  Promocja zatrudnienia do poprawki

 • 2003-07-18 Informacje prasowe

  Dochody samorządów

 • 2003-07-18 Informacje prasowe

  Wyjątkowe niedziele

 • 2003-07-18 Informacje prasowe

  Związki przeciw obniżce podatku

  Nie ma porozumienia w sprawie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych. Po dwóch dniach negocjacji Prezydium Komisji Trójstronnej ustaliło tylko, że rozmowy będą kontynuowane. Związki nie chcą przyjąć propozycji pracodawców (stawka 18%, kwota wolna 4000 zł), bo boją się uszczerbku w budżecie.

 • 2003-07-18 Informacje prasowe

  Pracodawcy z inicjatywą prawie ustawodawczą

Przejdź do archiwum