Warszawa 3T: Technologia, Talent, Tolerancja

W dniach 8-9 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich oraz w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja: „Warszawa 3T: Technologia, Talent, Tolerancja", organizowana przez prof. dr hab. Danutę Hübner, Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim we współpracy z magazynem THINK TANK.

Na przestrzeni ostatnich 20 lat, Warszawa doświadczyła transformacji w sferach polityki, kultury oraz zachowań społecznych, wynikających ze zmian w gospodarce światowej - w tym zjawiska migracji - jak również konieczności opracowania nowych modeli przynależności i współpracy w coraz bardziej zróżnicowanym świecie. Współcześnie mamy bowiem do czynienia z dynamicznym, zmieniającym się otoczeniem, w którym rozwój miasta czy regionu jest, jak nigdy dotąd, uwarunkowany „miękkimi umiejętnościami" dialogu i zrozumienia wielokulturowości. Celem konferencji jest analiza relacji pomiędzy poziomem tolerancji i włączenia społecznego a rosnącą kreatywnością przyczyniającą się do sukcesu metropolii.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m. in.: Elżbieta Bieńkowska, wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, Klaus Wowereit, burmistrz Berlina, Ibone Bengoetxea, wiceburmistrz Bilbao, Rainer Mahlamäki, architekt, autor m.in. gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich, Jerzy Hausner, były wicepremier i minister gospodarki, Grzegorz Jarzyna, dyrektor TR Warszawa, Anna Giza-Poleszczuk, Uniwersytet Warszawski.

Miejsce Konferencji:

Nowo wzniesiony i przyjęty z powszechnym uznaniem budynek Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie jest miejscem, które metaforycznie łączy przeszłość polskiej stolicy z jej przyszłością, dając możliwość pełnego ukazania relacji między tradycją a nowoczesnością i zdolnością do tolerancji. Drugi dzień konferencji odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik, będącym synonimem innowacji, rozwoju oraz krytycznego i kreatywnego myślenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o potwierdzenie obecności na adres biuro@danuta-huebner.pl

Konferencja jest realizowana pod patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawy p. Hanny Gronkiewicz-Waltz, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Ramowy program konferencji:

Dzień I: 8.04.2014

Muzeum Historii Żydów Polskich (ul. Anielewicza 6)

Panel I: „Miasto XXI wieku w zmieniającym się świecie"

Warszawska strategia rozwoju metropolitalnego po 2015 roku - szanse i wyzwania

Strategia smart city: w jaki sposób e-gospodarka i infrastruktura miejska mogą tworzyć efekt spirali rozwoju metropolitalnego?

Architektura: pomiędzy przeszłością a przyszłością

Panel II: „Warszawa 2.0."

Jak uczynić start-up światowej klasy gigantem?

Sztuka w mieście: obowiązek publiczny czy prywatne inwestycje?


Dzień II: 9.04.2014

Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

Panel III: „Wielokulturowa Warszawa - między tradycją a postmodernizmem"

Jak uczynić miasto kreatywnym i tolerancyjnym?

Jak budować kapitał kulturowy w zróżnicowanym mieście?

Warszawa: tradycja i współczesny rozwój - przyjaciele czy wrogowie?


O organizatorach:

Prof. dr hab. Danuta Hübner jest przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim. Jest także przewodniczącą Polskiego Klubu Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Była pierwszym polskim członkiem Komisji Europejskiej. Jest profesorem nauk ekonomicznych i specjalizuje się w dziedzinie rozwoju gospodarczego.

THINKTANK działa od 2009 r. jako przedsiębiorstwo społeczne. Wydaje publikacje, tworzy multimedia, prowadzi badania, organizuje wydarzenia, zarządza własną bazą wiedzy.
Misją ośrodka dialogu i analiz THINKTANK jest inspirowanie polskich decydentów do szerszego, wielowymiarowego spojrzenia na rzeczywistość oraz budowanie mostów między sferami, które zazwyczaj się nie przenikają: publicznym i prywatnym, teorią i praktyką, wiedzą i intuicją.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji znajduje się na oficjalnym FanPage'u konferencji: Facebook.com/Warszawa3T

Warunkiem rejestracji jest przesłanie emaila na adres biuro@danuta-huebner.pl

Zaproszenie na Youtube: http://goo.gl/RRtA86

Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych: #Warszawa3T