Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podatki

 • 2014-06-25 Podatki
  Podatki

  Podatek węglowodorowy zaszkodzi branży wydobywczej

  Projekt, nowelizacji ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym, w jego obecnym kształcie, przyczyni się do znacznego ograniczenia działalności poszukiwawczej i wydobywczej węglowodorów w Polsce, a co z tym idzie spowoduje, że cele fiskalne i gospodarcze zakładane przez projektodawcę nie zostaną zrealizowane - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2014-06-04 Podatki
  Podatki

  Przedsiębiorcy krytykują podatek od wydobycia miedzi

  Podatek od wydobycia niektórych kopalin ma negatywny wpływ na sektor wydobywczy miedzi i srebra oraz finanse publiczne - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-05-20 Podatki
  Podatki

  Przypadki, w których nie stosuje się warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu

  Opinia Konfederacji Lewiatan do projektu z dnia 12 maja 2014 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie przypadków, w których nie stosuje się warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.

 • 2014-05-06 Podatki
  Podatki

  Opodatkowanie usług telekomunikacyjnych, np. w pociągach

  W przypadku usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych świadczonych dla podatników, gdy ich miejscem będzie terytorium innego państwa UE, polski operator może nie być zwolniony z obowiązku wystawienia faktury z dopiskiem odwrotne obciążenie. Konieczne będzie zatem śledzenie statusu odbiorcy, co w przypadku usług, świadczonych np. w pociągach będzie bardzo trudne, a wręcz niemożliwe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-30 Podatki
  Podatki

  Opinia Konfederacji Lewiatan do projektu z dnia 15 kwietnia 2014 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa

  Przekazany do konsultacji projekt ustawy stanowi implementację dyrektywy Rady 2008/8/WE z dnia 12 lutego 2008 r. zmieniającej dyrektywę 2006/112/WE w odniesieniu do miejsca świadczenia usług. Zmiany wynikające z dyrektywy wprowadzają rozwiązania zmierzające do opodatkowania usług telekomunikacyjnych, nadawczych radiowych i telewizyjnych oraz świadczonych drogą elektroniczną na rzecz osób niebędących podatnikami (ostatecznych konsumentów) w miejscu ich konsumpcji.

 • 2014-04-17 Podatki
  Podatki

  Projekt zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa

  Przekazujemy do konsultacji projekt ustawy z dnia 15 kwietnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa, który stanowi implementację art. 5 dyrektywy 2008/8/WE i dotyczy określenia nowych zasad określania miejsca świadczenia w odniesieniu do usług telekomunikacyjnych, nadawczych radiowych i telewizyjnych oraz świadczonych drogą elektroniczną na rzecz osób niebędących podatnikami (ostatecznych konsumentów). Przewidziane zmiany zmierzają do opodatkowania tych usług w miejscu ich konsumpcji.

 • 2014-04-11 Podatki
  Podatki

  Fiskus łagodniejszy dla przedsiębiorców

  Ministerstwo Finansów poinformowało, że urzędy skarbowe otrzymają rekomendację, aby zwracać VAT bez zwłoki oraz aby przedłużenie terminu zwrotu dotyczyło tylko kwoty budzącej wątpliwości. To bardzo dobra informacja dla przedsiębiorców - uważa Rada Podatkowa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-24 Podatki
  Podatki

  Opinia do projektu z dnia 15 stycznia 2014 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz od niektórych innych ustaw

 • 2014-03-24 Podatki
  Podatki

  Lewiatan o składaniu deklaracji podatkowych w wersji elektronicznej

  Wprowadzenie obowiązku składania określonych deklaracji podatkowych wyłącznie w wersji elektronicznej to dobre rozwiązanie - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Kilka propozycji wymaga jednak zmian, np. sankcja za niezłożenie deklaracji w formie elektronicznej, umożliwienie rozliczania w ten sposób podatku od nieruchomości.

 • 2014-03-19 Podatki
  Podatki

  Lewiatan o opodatkowaniu dochodów kontrolowanych spółek zagranicznych

  Rząd przyjął projekt zmian przepisów podatkowych, które mają zapobiec wyprowadzaniu dochodów do fikcyjnych spółek zakładanych za granicą. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan nie przyniosą one spodziewanych korzyści dla budżetu państwa, a tylko zniechęcą naszych podatników do podejmowania działalności w Unii Europejskiej.

Przejdź do archiwum