Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo branżowe

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Stanowisko dotyczące praktycznych skutków zakazu handlu w obiektach powyżej 2000m2

  Przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan dotyczące praktycznych skutków zakazu handlu w obiektach powyżej 2000m2, dotyczące określonych branż oraz stosowania art. 15ze ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 • 2020-05-27 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku nr 382

  W nawiązaniu do rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przekazuje propozycje poprawek do ww. ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do projektu ustawy o zawodzie farmaceuty

  W nawiązaniu do przekazanego do Sejmu projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238), przedstawiamy stanowisko Konfederacji Lewiatan, wraz z propozycjami poprawek
  do ww. ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do rządowego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238)

  W związku z przekazaniem do I czytania na posiedzeniu Komisji Zdrowia rządowego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty (druk nr 238, dalej „Projekt), Konfederacja Lewiatan przekazuje kolejne uwagi.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko ZPPE do druku nr 382

  W związku z toczącym się procesem legislacyjnym projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 382), przedstawiamy stanowisko Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki, członka Konfederacji Lewiatan.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego

  W związku z pracami legislacyjnymi dotyczącymi rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko dotyczące obszaru rynku finansowego.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko do druku sejmowego nr 382

  W związku z planowanym w dniu jutrzejszym przez Sejm RP pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 382), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do projektu ustawy.

 • 2020-05-26 Prawo branżowe

  Stanowisko w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego (nr z wykazu 153)

  W nawiązaniu do prowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie profilu zaufanego i podpisu zaufanego (nr z wykazu 153), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko do projektu.

 • 2020-05-22 Prawo branżowe

  Concerns regarding delay in implementation of DE-AT-PL-4MMC project (Interim Coupling Project)

  For many years we support integration of European energy markets and actively participate in various initiatives aimed at achieving that goal. Therefore, we welcomed the information on launching the so-called DE-AT-PL-4MMC project, aimed at introduction of NTC-based market coupling between these countries as an interim step towards the introduction of FBA Market Coupling in the Core region. In our view implementation of this project will contribute to development of competition in regional and national markets, enable access to cheaper electricity, and will increase market liquidity.

 • 2020-05-21 Prawo branżowe

  Stanowisko KL do Komunikatu KE w sprawie MŚP

  W związku z prowadzonymi obecnie konsultacjami w sprawie Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów - Strategia MŚP na rzecz zrównoważonej i cyfrowej Europy - COM(2020) 103 final, Konfederacja Lewiatan, przedstawia swoje stanowisko.

Przejdź do archiwum