Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo branżowe

 • 2014-03-20 Usługi pocztowe
  Usługi pocztowe

  Złe procedury dostarczania przesyłek sądowych

  Nowy formularz awiza może pomóc w usprawnieniu dostarczania przesyłek sądowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-11 Przemysł wydobywczy
  Przemysł wydobywczy

  Nowe prawo łupkowe: przedsiębiorcy czekają na więcej

  Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt przepisów dotyczących wydobycia gazu łupkowego. Konfederacja Lewiatan uważa, że to dobrze, iż rząd w końcu określił warunki wydobycia węglowodorów.

 • 2014-03-06 Farmacja
  Farmacja

  Powstała strategia dla branży farmaceutycznej

  Umocnienie pozycji europejskiego lidera w produkcji leków generycznych, podnoszenie poziomu innowacyjności, stworzenie spójnej i stabilnej polityki lekowej oraz zmniejszanie ujemnego salda w handlu zagranicznym lekami - to najważniejsze cele „Strategii rozwoju krajowego przemysłu farmaceutycznego do 2030 roku", przygotowanej przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, członka Konfederacji Lewiatan.

 • 2014-02-27 Usługi pocztowe
  Usługi pocztowe

  Pracodawcy bronią prywatnych operatorów pocztowych

  Wyrażamy swoje zaniepokojenie nasilonymi atakami na prywatnych operatorów pocztowych w związku z realizacją przez nich kontraktu na rzecz sądów powszechnych i prokuratur. Kontraktu, co pragniemy mocno podkreślić, pozyskanego w drodze uczciwego i otwartego postępowania przetargowego - napisali Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu i BCC we wspólnym stanowisku dotyczącym rozwoju konkurencji na rynku pocztowym w Polsce.

 • 2014-02-18 Banki i finanse
  Banki i finanse

  Stanowisko dotyczace Rekomendacji U

  Stanowisko Konfederacji Lewiatan do projektu z dnia 27 grudnia 2013 r. Rekomendacji U dotyczącej dobrych praktyk w zakresie bancassurance.

 • 2014-02-12 Banki i finanse
  Banki i finanse

  Lewiatan o założeniach do ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych

  Zmiany zawarte w projekcie założeń ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój długookresowych instrumentów dłużnych, jakimi są listy zastawne emitowane przez banki hipoteczne. Ale, zdaniem Konfederacji Lewiatan, nie są one wystarczające,a w niektórych kwestiach wymagają doprecyzowania.

 • 2014-02-04 Apteki
  Apteki

  Do czego doprowadził zakaz reklamy aptek?

  Zakaz reklamy aptek i skrajnie restrykcyjna interpretacja tego przepisu powodują, że jakiekolwiek działanie farmaceuty na rzecz pacjenta, jest traktowane jako złamanie obowiązującej ustawy. Nielegalne okazało się nawet prowadzenie ubezpieczeń lekowych oraz programów propacjenckich, rabatowych czy naukowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-01-28 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Apel do premiera w sprawie leczenia nowotworów

  Pacjent chory onkologicznie nie może czekać z leczeniem, a wykonanie określonych badań powinno być umożliwione jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta.

 • 2014-01-28 Energetyka
  Energetyka

  Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski?

  Inwestycje w wytwarzanie i oszczędzanie energii to sposób na redukcję emisji CO2 i bezpieczeństwo energetyczne Polski - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-01-27 Energetyka
  Energetyka

  Przyszłość energetyki wiatrowej zagrożona

  Wprowadzenie w projekcie Prawa budowlanego zapisu, że turbiny wiatrowe muszą być zlokalizowane w odległości 3 kilometrów od zabudowań i obszarów leśnych spowodowałoby całkowite zahamowanie rozwoju energetyki wiatrowej - uważa Rada OZE Konfederacji Lewiatan.

Przejdź do archiwum