Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Handel

 • 2021-10-04 Handel
  Handel

  Handel w niedzielę - stanowisko Lewiatana

  W związku z rozpatrywaną przez Senat nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (druk senacki nr 499; dalej również, jako: „Ustawa"), doceniając kierunek przyjętych przez Sejm zmian polegających na wyraźnym dopuszczeniu pomocy osób najbliższych przedsiębiorcy, który osobiście prowadzi handel w dni objęte zakazem, apelujemy o rozważenie przez Panie i Panów Senatorów wprowadzenia do Ustawy poprawek, które uważamy za niezbędne do zapewnienia równego traktowania przedsiębiorców i prawidłowego stosowania ustawy w przyszłości.

 • 2021-10-01 Handel
  Handel

  Kodeks spółek handlowych - stanowisko Lewiatana do projektu nowelizacji

  W związku z wpłynięciem rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr. 1515 do Sejmu) oraz skierowaniem go do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu, Konfederacja Lewiatan przedstawia niniejsze stanowisko w przedmiocie projektu ustawy.

 • 2021-09-27 Handel
  Handel

  Prawa konsumenta i Kodeks cywilny - stanowisko Lewiatana dot. nowelizacji ustaw

  W związku z publikacją nowej wersji projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz ustawy - Kodeks cywilny (UC53 - projekt w wersji datowanej na 1 września 2021 r.), Konfederacja Lewiatan, w załączeniu, przedstawia stanowisko do projektu.

 • 2021-09-21 Handel
  Handel

  Ograniczenie handlu w niedziele i święta - uwagi Lewiatana do projektu ustawy

  W związku z rozpatrywanym przez Sejm sprawozdaniem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w sprawie poselskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (druk nr 1453, druk nr 1446), mając na względzie wspólny interes pracowników, pracodawców i przedsiębiorców z branży handlowej, apelujemy o rozważenie wprowadzenia do projektu ustawy poprawek, które w naszej ocenie umożliwią prawidłowe stosowanie ustawy, pomogą wyjaśnić istniejące wątpliwości interpretacyjne i będą odpowiadały praktyce funkcjonowania handlu.

 • 2021-08-27 Handel
  Handel

  Prawa konsumenta - uzupełniające stanowisko Lewiatana do projektu nowelizacji ustawy

  W nawiązaniu do stanowiska Konfederacji Lewiatan z dnia 27 lipca br. (sygn. KL/297/214/AM/2021) przedstawionego w ramach konsultacji publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw (nr UC86), Konfederacja Lewiatan przedstawia stanowisko uzupełniające do projektu.

 • 2016-10-05 Handel
  Handel

  Uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku od sprzedaży detalicznej

  Projektowane rozporządzenie zakłada zaniechanie poboru podatku od sprzedaży detalicznej od przychodów ze sprzedaży detalicznej osiągniętych przez sprzedawców detalicznych w okresie od 1 września 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

 • 2016-08-12 Handel
  Handel

  Geoblokowanie geograficzne - uwagi Lewiatana

  Konfederacja Lewiatan przekazała Ministerstwu Rozwoju uwagi dotyczące projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie blokowania geograficznego oraz innych form dyskryminacji ze względu na przynależność państwową klientów, ich miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności.

 • 2016-06-24 Handel
  Handel

  Uwagi do projektu z dnia 16 maja 2016 r. ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

  Zgodnie z uzasadnieniem do Projektu ustawy podatek od sprzedaży detalicznej (dalej Projekt) wprowadzany jest w celu zwiększenia wpływów budżetowych oraz zwiększenia konkurencyjności mikro, małych i średnich sprzedawców detalicznych w stosunku do największych przedsiębiorstw handlowych. Autorzy Projektu uważają bowiem, że „małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią główną siłę napędową wzrostu gospodarczego i innowacji". Realizacji założonych celów służyć mają progresywne stawki podatku od sprzedaży detalicznej.

 • 2015-07-07 Handel
  Handel

  Nieuczciwe praktyki rynkowe przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców - opinia

  Opinia Lewiatana do projektu ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk rynkowych przedsiębiorców zajmujących się obrotem produktami spożywczymi lub rolnymi wobec dostawców tych produktów.

 • 2014-04-28 Handel
  Handel

  Lewiatan apeluje o nieograniczanie pracy handlu w Radomiu

  Radni w Radomiu chcą ograniczyć handel w niedziele. Konfederacja Lewiatan apeluje do Rady Miasta, aby nie zmieniała godzin otwarcia placówek handlowych w niedziele, działających w tym mieście.

Przejdź do archiwum