Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo pracy i rynek pracy

 • 2014-05-27 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Szansa na pracę dla osób młodych i 50+

  Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która dziś wchodzi w życie, jest szansą na zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych i wsparcie pracodawców. Przewiduje ona współpracę sektora publicznego z firmami prywatnymi. Daje też pracodawcom nadzieje na obniżenie kosztów pracy, bo zatrudniając osoby młode lub w wieku 50+ będą otrzymywać niezbędne dofinansowanie.

 • 2014-05-12 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Pośpiech w ozusowaniu umów zleceń może dużo kosztować

  Rząd od kilku miesięcy zapowiada ozusowanie umów zleceń jako lekarstwo na bolączki rynku pracy. Choć rzeczywista intencja to raczej dodatkowe wpływy do budżetu - jeszcze w 2014 roku zaplanowano dochody z tego tytułu na poziomie 340 mln zł, to może się okazać, że pośpiech w tej kwestii przyniesie efekty odwrotne od oczekiwanych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-05-12 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Telepraca do nowelizacji

  W ciągu najbliższych miesięcy pracodawcy i związkowcy chcą przygotować rozwiązania, które zachęciłyby do stosowania telepracy, a jednocześnie były atrakcyjne dla pracowników. Konfederacja Lewiatan uważa, że w pierwszej kolejności trzeba uregulować kwestie bezpieczeństwa pracy.

 • 2014-05-09 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan przeciwny minimalnej płacy w umowach o dzieło i zlecenia

  W przypadku umów o dzieło i umów zlecenia wprowadzenie ustawowej stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę nie jest możliwe. Konfederacja Lewiatan jest przeciwna jakimkolwiek ograniczeniom w kształtowaniu umów cywilnoprawnych.

 • 2014-04-28 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan apeluje o nieograniczanie pracy handlu w Radomiu

  Radni w Radomiu chcą ograniczyć handel w niedziele. Konfederacja Lewiatan apeluje do Rady Miasta, aby nie zmieniała godzin otwarcia placówek handlowych w niedziele, działających w tym mieście.

 • 2014-04-23 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Jak naprawić polski rynek pracy?

  Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy czeka już tylko na podpis prezydenta RP. Nowe przepisy pozwolą znacznej części społeczeństwa, jaką stanowią osoby bezrobotne i ich rodziny, na skorzystanie z odradzającego się wzrostu gospodarczego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-17 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Dyrektywa o delegowaniu nie zaszkodzi polskim firmom

  Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące delegowania pracowników. Poprawiają one ochronę ich praw, regulują środki kontroli firm delegujących pracowników oraz wprowadzają tzw. odpowiedzialność solidarną wykonawców w sektorze budownictwa. Przyjęta kompromisowa wersja dyrektywy nie pozbawia polskich przedsiębiorców możliwości delegowania pracowników, a było takie zagrożenie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-16 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan ocenia projekt zmian Kodeksu pracy

  Maksymalny czas trwania zatrudnienia na podstawie umów na czas określony powinien wynosić 48 miesięcy. Proponowany w poselskim projekcie zmiany Kodeksu pracy, okres 24 miesięcy jest stanowczo za krótki i może spowodować poważne ograniczenie swobody zarządzania pracownikami - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-14 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Minimalne wynagrodzenie za pracę wykonywaną w ramach umów cywilnoprawnych

  O ile w przypadku pracy wykonywanej przez pracownika na rzecz pracodawcy wprowadzamy ustawowo minimalny poziom wynagrodzenia, o tyle rozszerzenie tej regulacji na wszystkie prace zarobkowe, również te wykonywane na rzecz innych osób nie będących pracodawcami nie jest właściwe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-14 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Apel Lewiatana do Prezydenta RP

  W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Konfederacja Lewiatan apeluje do Prezydenta RP o szybkie jej podpisanie.

Przejdź do archiwum