Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo pracy i rynek pracy

 • 2014-04-10 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Senat przyjął ustawę o promocji zatrudnienia

  Senatorowie przyjęli ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan pozwoli ona szybciej i skuteczniej ograniczać bezrobocie.

 • 2014-04-02 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Jak odprowadzać składki od ozusowanych umów zleceń?

  Nowelizacja ustawy - zakładająca ozusowanie umów zleceń - ma zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i zmienić funkcjonowanie rynku pracy. Skuteczność wprowadzanych rozwiązań zależeć będzie od niezawodności systemu odprowadzania składek, która budzi wątpliwości - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-25 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan apeluje o przyjęcie ustawy o promocji zatrudnienia

  O szybkie przyjęcie rządowego projektu Ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw apeluje do senatorów Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-20 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Wątpliwości w sprawie wręczania na piśmie umowy o pracę

  Nie jest konieczne nałożenie na pracodawcę obowiązku wręczenia na piśmie umowy o pracę przed dopuszczeniem pracownika do pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-18 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Zatrudnienie będzie powoli rosnąć

  Zatrudnienie w przedsiębiorstwach w lutym br. zwiększyło się o 0,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2014-03-04 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Ozusowanie umów zleceń z dłuższym vacatio legis

  Dziś rząd ma przyjąć projekt nowelizacji ustawy dotyczącej ozusowania umów zleceń. Nowe przepisy, które popierają pracodawcy, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Jednakże proponowane rozwiązania - zakładające jedynie 3-miesięczne vacatio legis - nie stanowią właściwej ścieżki realizacji zmian systemowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-02-25 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan chce niższych ulg we wpłatach na PFRON

  Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają zakładom pracy chronionej, czy firmom z rynku otwartego, jeśli spełniają określone kryteria, na udzielanie ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zasadzie w nieograniczonej wysokości. To prowadzi do patologii i zachwiania zasad konkurencyjności - uważa Konfederacja Lewiatan.

   

 • 2014-02-11 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Zgoda na pracę w niedziele i święta

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu pracy rozszerzającą katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta. Wprowadzone zmiany wpłyną na utrzymanie obecnych miejsc pracy, jak również przyspieszą tworzenie nowych. Wzmocnią też konkurencyjność polskiego rynku pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-01-27 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan o pełnym oskładkowaniu umów zleceń

  Rząd planuje docelowo wprowadzenie składek na ubezpieczenia społeczne od wszystkich umów zleceń. Lewiatan popiera oskładkowanie umów zleceń, ale tylko do poziomu płacy minimalnej.

 • 2014-01-22 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Praca w niedziele i święta tuż, tuż

  Dzisiaj Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach ma rozpatrzyć uchwałę Senatu doprecyzowującą brzmienie nowelizowanych przepisów w Kodeksie pracy, rozszerzających katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta. Chodzi m.in. o usługi transgraniczne, świadczone przez centra usług zlokalizowane w naszym kraju. Nowe przepisy poprawią konkurencyjność polskiego rynku pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

Przejdź do archiwum