Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo pracy i rynek pracy

 • 2014-04-14 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Apel Lewiatana do Prezydenta RP

  W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Konfederacja Lewiatan apeluje do Prezydenta RP o szybkie jej podpisanie.

 • 2014-04-11 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Stanowisko pracodawców w sprawie umów terminowych

  Uważamy, że maksymalny czas trwania zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony powinien wynosić 48 miesięcy - napisali Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego we wspólnym stanowisku dotyczącym umów terminowych.

 • 2014-04-10 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Pospieszne ozusowanie umów zleceń zagrozi bezpieczeństwu obiektów wojskowych

  Zbyt szybkie wprowadzenie ozusowania umów zleceń może stanowić zagrożenie dla wykonywania usług ochrony na rzecz naszego wojska - koszty te nie są bowiem uwzględnione w obowiązujących umowach - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-10 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Senat przyjął ustawę o promocji zatrudnienia

  Senatorowie przyjęli ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan pozwoli ona szybciej i skuteczniej ograniczać bezrobocie.

 • 2014-04-02 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Jak odprowadzać składki od ozusowanych umów zleceń?

  Nowelizacja ustawy - zakładająca ozusowanie umów zleceń - ma zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i zmienić funkcjonowanie rynku pracy. Skuteczność wprowadzanych rozwiązań zależeć będzie od niezawodności systemu odprowadzania składek, która budzi wątpliwości - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-25 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan apeluje o przyjęcie ustawy o promocji zatrudnienia

  O szybkie przyjęcie rządowego projektu Ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw apeluje do senatorów Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-20 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Wątpliwości w sprawie wręczania na piśmie umowy o pracę

  Nie jest konieczne nałożenie na pracodawcę obowiązku wręczenia na piśmie umowy o pracę przed dopuszczeniem pracownika do pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-18 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Zatrudnienie będzie powoli rosnąć

  Zatrudnienie w przedsiębiorstwach w lutym br. zwiększyło się o 0,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2014-03-04 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Ozusowanie umów zleceń z dłuższym vacatio legis

  Dziś rząd ma przyjąć projekt nowelizacji ustawy dotyczącej ozusowania umów zleceń. Nowe przepisy, które popierają pracodawcy, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Jednakże proponowane rozwiązania - zakładające jedynie 3-miesięczne vacatio legis - nie stanowią właściwej ścieżki realizacji zmian systemowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-02-25 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan chce niższych ulg we wpłatach na PFRON

  Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają zakładom pracy chronionej, czy firmom z rynku otwartego, jeśli spełniają określone kryteria, na udzielanie ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zasadzie w nieograniczonej wysokości. To prowadzi do patologii i zachwiania zasad konkurencyjności - uważa Konfederacja Lewiatan.

   

Przejdź do archiwum