Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prawo pracy i rynek pracy

 • 2014-01-27 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan o pełnym oskładkowaniu umów zleceń

  Rząd planuje docelowo wprowadzenie składek na ubezpieczenia społeczne od wszystkich umów zleceń. Lewiatan popiera oskładkowanie umów zleceń, ale tylko do poziomu płacy minimalnej.

 • 2014-01-22 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Praca w niedziele i święta tuż, tuż

  Dzisiaj Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach ma rozpatrzyć uchwałę Senatu doprecyzowującą brzmienie nowelizowanych przepisów w Kodeksie pracy, rozszerzających katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta. Chodzi m.in. o usługi transgraniczne, świadczone przez centra usług zlokalizowane w naszym kraju. Nowe przepisy poprawią konkurencyjność polskiego rynku pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-01-21 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Firmy prywatne pomogą w aktywizacji długotrwale bezrobotnych

  W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Konfederacja Lewiatan popiera kompleksową reformę rynku pracy, która przewiduje, m.in. dopuszczenie do części usług firm prywatnych.

 • 2013-12-13 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Zgoda na pracę w niedziele i święta

  Posłowie uchwalili nowelizację Kodeksu pracy, rozszerzającą katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta.

 • 2013-12-12 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Lewiatan za kompleksową reformą rynku pracy

  W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Konfederacja Lewiatan popiera kompleksową reformę rynku pracy, która przewiduje, m.in. dopuszczenie do części usług firm prywatnych czy motywacyjne wynagradzanie urzędników.

 • 2013-10-02 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Wątpliwy zakaz pobierania weksli od pracowników

  Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia propozycje zmian w kodeksie pracy, które zmierzają do zakazania pobierania przez pracodawców weksli od pracowników albo domagania się podpisania zgody na egzekucje długu.

 • 0000-00-00 Prawo pracy i rynek pracy
  Prawo pracy i rynek pracy

  Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia i kierunek proponowanych zmian. Wywiązanie się z ogółu obowiązków w zakresie prowadzenia i przechowywania akt osobowych, dokumentacji pracowników jest problematyczne i kosztowne dla pracodawców.

Przejdź do archiwum